Proste rozwiązania „prosto na…” – Nobiles Protektor Mix i Nobiles Aqua Mix

Wraz z rozwojem swojego systemu mieszalnikowego, firma AkzoNobel – właściciel marki Nobiles, wprowadziła dwa innowacyjne, bezpodkładowe rozwiązania antykorozyjne do stosowania bezpośrednio na metal (i nie tylko): Nobiles Protektor Mix – produkt prosto na rdzę oraz Nobiles Aqua Mix – produkt do stosowania na różne powierzchnie.

Nowości są odpowiedzią na potrzeby użytkowników, którzy chcą zapewnić powierzchniom długotrwałą odporność antykorozyjną i jednocześnie cenią sobie wygodę aplikacji tylko jednym produktem.

Zastosowanie farby antykorozyjnej, która spełnia jednocześnie rolę gruntu, podkładu oraz farby nawierzchniowej to oszczędność czasu i wygodny sposób na zapewnienie malowanej powierzchni odpowiedniej ochrony przed czynnikami atmosferycznymi i mechanicznymi, promieniowaniem UV, a także pojawieniem się korozji w przypadku powierzchni metalowych — mówi Dorota Szulc, Senior Brand Manager Nobiles. Takie rozwiązanie 3w1 stosowane może być zarówno na nowe powierzchnie, jak i w przypadku renowacji.

Malowanie powierzchni metalowych służy dekoracji, ale produkt powinien jednocześnie spełniać szereg innych właściwości. Producent zadbał o to, aby farby Nobiles stanowiły długotrwałe zabezpieczenie antykorozyjne w kategorii C3 zgodnie z normą PN-EN ISO 12944 Międzynarodowej Organizacji Normalizacyjnej (ang. ISO), która określa kategorie korozyjności środowisk. Ponadto, każdy z produktów zapewnia szereg innych benefitów.

Nobiles Aqua Mix to produkt wodny, który zostałstworzony z myślą o kompleksowym malowaniu, niezależnie od materiałów, z których wykonane są poszczególne powierzchnie. Można nim malować nie tylko metal, ale również PCV czy drewno. Dzięki temu wszystkie elementy są dopasowane kolorystycznie, a zadanie malarskie nie wymaga kupowania wielu produktów dedykowanych dla poszczególnych powierzchni. Nobiles Aqua Mix zapewnia:

 • bezpośrednią aplikację na metal, PCV oraz drewno
 • wydajność do 10 m²/L
 • satynowe wykończenie
 • czas schnięcia (w warunkach +23oC oraz 50% wilgotności):
  — do schnięcia powierzchniowego – 1 godzina
  — do nakładania kolejnej warstwy – 6 godzin
  — pełne własności użytkowe – po 7 dniach
 • zabezpieczenie antykorozyjne kategorii C3 – zakres trwałości średni (5-15 lat).

Nobiles Protektor Mix to produkt, który można stosować bezpośrednio na skorodowane miejsca (po dokładnym ich oczyszczeniu, czyli usunięciu luźnych fragmentów rdzy). Ma wysoką wydajność 14m2/L, a pomalowane nim powierzchnie są elastyczne i wytrzymałe. Nobiles Protektor Mix zapewnia:

 • możliwość nakładania prosto na rdzę
 • wysoka wydajność – do 14 m2/L
 • wykończenie o wysokim połysku
 • czas schnięcia (w warunkach +23oC oraz 50% wilgotności):
  — do schnięcia powierzchniowego – min 6 godzin
  — do nakładania kolejnej warstwy – 24 godziny
 • zabezpieczenie antykorozyjne kategorii C4 – zakres trwałości długi (powyżej 15 lat).

Oba produkty dostępne są w setkach wariantów kolorystycznych z mieszalnika, a także w dedykowanej kolekcji „Nowoczesna Klasyka” złożonej z 40 kolorów RAL.

Marka Nobiles zadbała również o wsparcie inspiracyjne dla konsumentów opracowując ulotkę produktową dostępną w punktach sprzedaży.

***

Od ponad 120 lat marka Nobiles pomaga swoim użytkownikom w wyzwaniach malarskich.

Od 1897 roku, kiedy to Panowie Józef Kochanowicz oraz Sachnowicz założyli w małym garażu we Włocławku Spółkę Komandytową „Towarzystwo Nobiles”, marka zdobywała i ugruntowała lojalność wykonawców oraz właścicieli setek tysięcy domów i mieszkań. W pełni zasłużone zaufanie opiera się na silnych podstawach:
• niezmiennie wysokiej jakości produkty,
• szeroki asortyment produktowy,
• sprawdzone rozwiązania.

Od początków marka Nobiles konsekwentnie dąży, aby być dla swoich Klientów partnerem.

Inwestując w nowoczesne technologie, wciąż udoskonala jakość swoich produktów, aby stawały się jeszcze bardziej wydajne, efektywne i łatwiejsze w aplikacji, pomaga w realizacji najśmielszych projektów, dostarcza sprawdzone, efektywne rozwiązania, aby każdego dnia dawać satysfakcję z malowania.