Kiedy prawie 10 lat temu Ecophon jako pierwszy wprowadził na rynek linię produktów tworzących nowe rozwiązania wysp akustycznych, była to prawdziwa rewolucja. Ecophon Solo™ to dające szerokie możliwości projektowe dźwiękochłonne panele wolnowiszące, które z łatwością można zamontować praktycznie wszędzie. Od tamtego czasu oferta produktów Solo była aktualizowana już kilka razy, ale tym razem Ecophon posunął się jeszcze dalej – zaproponował większe rozmiary, zintegrowane oświetlenie oraz baffle w zupełnie nowych kształtach.

Solo oferuje możliwość wykorzystania w swoim projekcie kwadratów, prostokątów, kół, baffli, a nawet stworzenia własnego kształtu za pomocą Solo Freedom. Ecophon Solo™ jest wdzięcznym elementem designu, łatwym do zaprojektowania, a przez to też wyjątkowo lubianym przez architektów. Dzięki Solo można w prosty i elegancki sposób wyrazić siebie i swoje pomysły. Dlatego cieszymy się, że możemy poszerzyć naszą ofertę o jeszcze więcej oryginalnych rozmiarów i kształtów” – mówi Wojciech Jórga, Marketing Manager Ecophon Polska.

Zaskakujący punkt widzenia na baffle

Popularność paneli typu baffle rośnie już od kilku lat. Aby uzupełnić ofertę klasycznych baffli o prostych krawędziach, Ecophon prezentuje zupełnie nowe Ecophon Solo™ Baffle Wave i Ecophon Solo™ Baffle ZigZag.

Wiemy, jak ważne jest zadbanie o właściwe pochłanianie dźwięku zarówno na suficie, jak i na ścianach, dlatego też postanowiliśmy uatrakcyjnić naszą ofertę również o Ecophon Solo™ Baffle Wall. W ten sposób architekci będą mieli szansę, aby wzbogacić swój projekt o wyraziste rozwiązania dźwiękochłonne na ścianach”, dodaje Wojciech Jórga.

Jeszcze większe płyty

Jedną z wielu zalet wełny szklanej, stanowiącej rdzeń płyt marki Ecophon jest to, że są one lekkie, a jednocześnie bardzo wytrzymałe. To pozwoliło wyprodukować firmie nawet bardzo duże panele bez groźby pojawienia się wybrzuszeń czy pęknięć. Najnowszy gigant z rodziny Solo to prostokąt o wymiarach 3000x1200 mm! Aby płyty pozostały łatwe w montażu, Ecophon wprowadził technikę opartą na wzmocnieniu każdej z nich przymocowanym do niej bezpośrednio profilem Connect. Dzięki temu prostemu rozwiązaniu nawet największe panele potrzebują jedynie od czterech do sześciu punktów mocowania w stropie. Kolejną „ogromną” nowością jest płyta o wymiarach 2400x600 mm.

Pochłanianie dźwięku i dobre oświetlenie w jednym

Ecophon oferuje trzy różne rodzaje opraw oświetleniowych, dostępne wcześniej tylko w linii FocusTM. Jedna z nich, Ecophon LineTM, została teraz zintegrowana z panelem Solo o rozmiarze 2400x1200 mm. „Solo Rectangle Line jest dostarczana klientowi z kloszem od razu zintegrowanym z płytą. Jedyne, co pozostaje to zawiesić płytę, założyć oprawę oświetleniową i podłączyć przewód.” – mówi Paweł Kowalik, specjalista ds. technicznych Ecophon.

Mocowanie bezpośrednie bliżej stropu

Czasami idea projektu zakłada montaż paneli bardzo blisko sufitu – innym razem może wymagać tego potrzeba zachowania pierwotnej wysokości pomieszczenia. W obu tych przypadkach Ecophon proponuje nowe rozwiązanie: mocowanie bezpośrednie, które umożliwia zamontowanie paneli Solo nawet w odległości zaledwie 50 mm od stropu.

Wszystkie nowe produkty i ulepszenia wzbogacają naszą ofertę i potwierdzają innowacyjne podejście Ecophon na rynku materiałów dźwiękochłonnych” – podkreśla Wojciech Jórga

Więcej informacji:
W celu uzyskania dalszych informacji, zapraszamy do odwiedzenia strony www.ecophon.pl lub bezpośredniego kontaktu:
Biuro Ecophon Polska w Warszawie, tel.: 22 567 14 83, info.ecophon@saint-gobain.com

http://www.ecophon.com/pl/o-nas/kontakt/worldmap/pl/

Saint-Gobain Ecophon AB opracowuje, produkuje i sprzedaje produkty akustyczne i systemy, które przyczyniają się do tworzenia dobrego środowiska pracy, nauki i rekonwalescencji, poprawiając dobre samopoczucie i wydajność ludzi. Nasza obietnica „Dźwięk wpływa na ludzi” jest podstawą wszelkich naszych działań.

Ecophon posiada oddziały i przedstawicielstwa w prawie 50 krajach na całym świecie, zatrudniając około 780 pracowników. Główna siedziba firmy znajduje się w Hyllinge w Szwecji. Ecophon jest częścią globalnej grupy Saint-Gobain.