Szukając wyposażenia do kuchni często stajemy przed wyborem między zamontowaniem sprzętów ładnych, lub funkcjonalnych. Z wymuszonych kompromisów często jesteśmy niezadowoleni, bo albo efekt wizualny jest ledwie zadowalający, albo coś pięknie prezentującego się w katalogu, zupełnie nie sprawdza się w intensywnie użytkowanej kuchni. Szczególnie strefa zmywania, narażona na częsty kontakt z wodą, gorącymi naczyniami, a często także silnymi środkami chemicznymi, wydaje się być problematyczna. Co zatem powinniśmy wybrać, żeby cieszyć się piękną, komfortową i trwałą kuchnią?

Firma Deante, polski producent wyposażenia kuchni i łazienek, w ostatnich latach intensywnie pracowała nad rozwiązaniem tego problemu. Wychodząc poza dotychczasowy schemat myślenia o zlewozmywakach, zaproponowała zaskakujące połączenia surowców znanych z trwałości i osobno często wykorzystywanych w wyposażeniu wnętrz. Okazuje się, że ich różne kolory, faktury i wzory zestawione razem dają niezwykły efekt stylistyczny. Oto zaprezentowane przez nich intrygujące kompozycje materiałów.

Twardy jak granit, mocny jak stal

Nowy zlewozmywak Prime łączy ostre, a jednocześnie eleganckie kształty granitowego ociekacza oraz funkcjonalność dużej, stalowej komory.

„Granit i stal to różne światy trafiające zazwyczaj w gusta różnych użytkowników. Prime jest sposobem na pogodzenie tych światów, ponieważ czerpie z nich to, co najlepsze” – mówi Michał Łój, jego projektant oraz Product Design Manager w Deante.

Podczas prac nad nowym zlewozmywakiem położono nacisk na funkcjonalność i bezpieczeństwo użytkowania. Dlatego do mieszanki granitowej dodano srebro, które utrudnia namnażanie bakterii, a komorę wykonano ze stali nierdzewnej znanej z właściwości antyseptycznych. Stal stosowana do produkcji zlewozmywaków Prime to typ 304 – jeden z najbardziej szlachetnych gatunkowo – nie chłonąca zapachów, odporna na zarysowania, przebarwienia i szok termiczny. Granitowa część zlewozmywaka jest równie wytrzymała, odporna na zadrapania, uderzenia oraz temperaturę do 280°C. Dla jeszcze większego komfortu użytkowników w komplecie zamieszczono gotowy do montażu osprzęt typu „space saver”, pozwalający na efektywne wykorzystanie miejsca w szafce pod zlewozmywakiem.

Atutem Prime’a jest również jego uniwersalność. Wyjątkowo dużą i głęboką komorę (40 x 40 x 22 cm) wykonano z grubej stali, doskonale pasującej do nowoczesnych sprzętów, których coraz więcej jest w naszych kuchniach. Równoważy ją granit, który ociepli wystrój i nada mu wyjątkowy charakter. Część granitową można dobrać w jednym z trzech klasycznie modnych kolorów: alabastrowej bieli, grafitowej czerni i betonowej szarości.  Delikatna satynowa powierzchnia kontrastuje z ostrymi liniami ociekacza o aerodynamicznym stylu, charakterystycznym dla zlewozmywaków granitowych Deante.

Szklana fantazja

Miłośnicy odważnych wzorów z pewnością będą zadowoleni z drugiego połączenia proponowanego przez Deante: granitu ze szkłem. W tym przypadku możliwości kolorystyczne są niemal nieograniczone, czego dowodem są efektowne zlewozmywaki Capella Precious, wykończone barwnikami z dodatkiem metali szlachetnych. Jak poprzednio, łączą w sobie dwa odmienne materiały: tym razem komora wykonana jest z eleganckiego granitu, a rama oraz ociekacz zlewozmywaka to misternie zdobione i wykończone hartowane szkło.

„Biżuteryjny blask i wysokiej klasy wykończenie Capelli Precious docenią nawet najbardziej wymagający klienci i esteci – mówi Michał Łój, jej projektant. – Luksusowe wzory będą harmonizować z wnętrzami w stylu orientalnym, glamour, lub stanowić kontrast dla monochromatycznej kuchni – możliwości aranżacyjnych jest wiele”.

Capella Precious dostępna jest w trzech kolorach: lustrzano-platynowym, złotym oraz miedzianym z mieniącymi się drobinkami. Delikatny połysk ma także czarna komora zlewozmywaka, wykonana z granitu z dodatkiem antybakteryjnych jonów srebra i metalicznych drobinek. Całości dopełniają eleganckie czarne lub polerowane detale: sito odpływu, korek automatyczny oraz przelew.
W kolekcji Capella znajdą coś dla siebie także zwolennicy minimalizmu. Seria obejmuje także monochromatyczne wzory kodu kreskowego, betonowych bloków, nazw miast i heksagonów, które będą się doskonale prezentować we wnętrzach w stylu industrialnym, inspirowanych loftami i surowymi materiałami.

Niezawodna technologia

Zlewozmywaki Capella są w całości produkowane w Polsce. Górna część powstaje ze szkła hartowanego i laminowanego o grubości aż 8 mm, posiadającego 5-krotnie wyższą odporność od szkła standardowego. Motyw graficzny jest drukowany na spodniej stronie szkła, w Capelli Precious dodatkowo pokrywany pastą z dodatkiem szlachetnych metali, a następnie laminowany. Zastosowana technologia skutecznie chroni druk przed wszelkimi czynnikami zewnętrznymi. Komora, której udźwig wynosi aż 40 kg, powstaje z mieszanki granitu i żywicy z metalicznymi drobinkami. Dodatek srebra w materiale chroni przed rozwojem drobnoustrojów. Granit jest także odporny na uszkodzenia mechaniczne, uderzenia, zadrapania, wysoką temperaturę i szok termiczny. Tu również w komplecie znajdziemy wygodny syfon spacesaver.

Okazuje się, że zlewozmywak nie musi być tylko do bólu praktycznym elementem strefy zmywania. Przy zastosowaniu różnych materiałów i wykorzystaniu tego, co w nich najlepsze, możemy spodziewać się fenomenalnych efektów. W ten sposób ze skromnego kuchennego statysty zlewozmywak może przemienić się w prawdziwą gwiazdę. Dzięki niemu stworzymy niepowtarzalną aranżację, a jednocześnie codziennie będzie nas cieszyć jego ergonomia i funkcjonalność. Bez żadnych kompromisów.

Deante to polska marka, która od prawie 30 lat z powodzeniem funkcjonuje na rynku polskim oraz na rynkach zagranicznych. Szeroki wachlarz asortymentu obejmuje wyposażenie łazienkowe, zawierające zestawy i panele natryskowe, brodziki, kabiny, baterie oraz ceramikę oraz wyposażenie kuchenne, a w nim: baterie, zlewozmywaki szklane, granitowe, stalowe i ceramiczne. Firma dba o to, aby oferowane produkty wyróżniały się zarówno wysoką jakością, jak i ciekawym designem. Deante współpracuje z utytułowanymi projektantami i młodymi twórcami. Dzięki ich kreatywności powstają innowacyjne produkty nagradzane w licznych konkursach wzorniczych, takich np. jak: must have!, TOP DESIGN award, PRODECO i Złote Ville.