W nowoczesnych łazienkach standardem staje się płytki brodzik, wystający jak najmniej ponad powierzchnię posadzki. Jednocześnie obserwujemy modę na duże deszczownice, zapewniające relaksującą kąpiel. W takiej sytuacji pojawia się jednak problem skutecznego odprowadzania wody. Odpowiedzią firmy Viega są wydajne odpływy Tempoplex z eleganckimi, trwałymi kołpakami, wielokrotnie nagradzanymi za wzornictwo.

Efektowne deszczownice to obecnie jeden z najpopularniejszych trendów łazienkowych. Takie rozwiązanie oznacza jednak stosunkowo duży przepływ wody. Jeśli do tego użytkownik decyduje się na atrakcyjny wizualnie płaski brodzik, to skuteczne odprowadzenie wody może stanowić wyzwanie. W tego typu przypadkach doskonale sprawdzają się komplety odpływowe Tempoplex Plus o wydajności aż 0,85 l/s (51 l/min), czyli powyżej 100% ponad normę PN-EN 274-1. Takie parametry są wystarczające praktycznie w każdej sytuacji. W konwencjonalnych prysznicach optymalnym rozwiązaniem będzie standardowy Tempoplex o wydajności 0,64 l/s (38,4 l/min). Obydwa modele posiadają podwójne uszczelnienie, co gwarantuje bezpieczeństwo i bezproblemową eksploatację.

Łatwy i bezproblemowy montaż

Wysokość zabudowy kompletów Tempoplex i Tempoplex Plus z otworem odpływowym o średnicy 90 mm, wynosi zaledwie 80 lub 90 mm. Viega oferuje również model Tempoplex o wysokości 60 mm i wydajności 0,55 l/s (33 l/min). Są one idealnym rozwiązaniem przy renowacji łazienek i przy brodzikach montowanych na równi z posadzką. Kolejna zaleta odpływów Viega, szczególnie w wypadku brodzików montowanych w sposób nie dający dostępu do syfonu po instalacji, to szybki i bezproblemowy montaż. Zastosowane w nich rozwiązania pozwalają na podłączenie korpusu odpływu do instalacji, sprawdzenie szczelności i montaż brodzika w kolejnym kroku, bez ryzyka pozostawienia odpływu, którego prawidłowe działanie nie zostało sprawdzone.

Najwyższy poziom higieny

Równie ważną kwestią w przypadku strefy prysznica jest łatwość utrzymania jej w czystości. Dzięki przemyślanej konstrukcji, czyszczenie odpływów Tempoplex nie sprawia użytkownikowi żadnych problemów. Wyjmowany element syfonu, zapewnia szybki dostęp do korpusu. Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest również wyciągany korek, dający bezpośredni dostęp do rury odpływowej. Umożliwia to łatwe wprowadzenie, w razie potrzeby, spirali do instalacji kanalizacyjnej. Opcjonalnie można do wszystkich opisanych wzorów Tempoplex zamówić dodatkowe sitko wstępnie wyłapujące zanieczyszczenia. Sitko montowane jest bezpośrednio pod kołpakiem.

Najważniejsze zalety w skrócie

Komplety odpływowe z serii Tempoplex oferują szereg korzyści istotnych zarówno z punktu widzenia użytkowników, jak i projektantów łazienek oraz wykonawców instalacji sanitarnych:

  • idealne rozwiązanie do niemal wszystkich płaskich brodzików
  • bezpieczny montaż, dzięki wytrzymałemu kołnierzowi ze stali nierdzewnej i podwójnej uszczelce
  • montaż wymaga niewielkiej przestrzeni pod brodzikiem
  • łatwe utrzymanie w czystości, dzięki zdejmowanemu kołpakowi i wyjmowanej wkładce syfonowej
  • wygodny dostęp do rury odpływowej
  • opcjonalnie proste do włożenia i wyjęcia sitko

W nowoczesnych łazienkach standardem staje się płytki brodzik, wystający jak najmniej ponad powierzchnię posadzki.

Odpływy z serii Tempoplex zapewniają wydajne odprowadzanie wody z brodzika. Eleganckie kołpaki, wielokrotnie nagradzane za design, stanowią subtelną ozdobę strefy prysznica.

Do wszystkich wymienionych odpływów Tempoplex można opcjonalnie zamówić specjalne sitko wstępnie wyłapujące zanieczyszczenia.

Grupa Viega zatrudnia aktualnie ponad 4 000 pracowników na całym świecie, co czyni ją jednym z liderów branży produktów techniki instalacyjnej. W dziesięciu lokalizacjach pracujemy na długofalowy sukces marki Viega. Produkcja skoncentrowana jest w czterech głównych zakładach w Niemczech. Specjalne rozwiązania na rynki lokalne wytwarzane są w McPherson/USA, Wuxi/Chiny jak i Sanand/Indie. Najważniejszą część oferty firmy stanowi technika instalacyjna. Obok systemów rurowych, ważną rolę odgrywają także systemy podtynkowe i odpływowe. Asortyment Viega obejmuje ok. 17 000 produktów, które znajdują zastosowanie w instalacjach domowych, jak również w instalacjach przemysłowych i przemyśle okrętowym.

Rodzinna firma Viega została założona w Attendorn/Niemcy w 1899 r. W latach 60. stała się przedsiębiorstwem działającym na skalę międzynarodową. Obecnie produkty Viega są stosowane na całym świecie. Za ich dystrybucję odpowiadają własne struktury handlowe w poszczególnych krajach.