Viega na targach ISH 2017: od innowacji w dziedzinie rur stalowych do designerskich produktów łazienkowych

Podczas najważniejszej tegorocznej imprezy branżowej, która odbędzie się w dniach 14-18 marca we Frankfurcie nad Menem, firma Viega, lider w dziedzinie rozwiązań systemowych, zaprezentuje swoje kompetencje z obszaru techniki instalacyjnej i nowoczesnego wzornictwa. Wśród licznych nowości i aktualizacji warto zwrócić uwagę zwłaszcza na nowe elementy w systemie do rur ze stali grubościennej Megapress. Złączki XL o średnicach 2½, 3 i 4″ doskonale nadają się do dużych projektów instalacyjnych. Viega pokaże również nowe płytki uruchamiające, które zostały już nagrodzone tytułem „Design Plus powered by ISH 2017”. Na naszym stoisku (A44/B44-46), zlokalizowanym w Hali 4, zwiedzający zobaczą także wiele innych nowości produktowych, związanych między innymi z utrzymaniem jakości wody pitnej, ochroną przeciwpożarową i systemami zabudowy podtynkowej.

System Megapress firmy Viega był pierwszym na rynku rozwiązaniem umożliwiającym zaprasowywanie rur ze stali grubościennej o średnicach od 3/8 do 2”. Nowe złączki o wymiarach 2½, 3 i 4″ pozwalają na wykorzystanie go również w dużych instalacjach chłodniczych, grzewczych, tryskaczowych lub sprężonego powietrza.

Przy tego typu zastosowaniach, korzyści ekonomiczne jakie zapewnia technologia zaprasowywania na zimo, są szczególnie widoczne. W zależności od rozmiarów złączek, podczas montażu zaoszczędzimy nawet do 80% czasu w porównaniu ze spawaniem. Technologia ta jest również znacznie bezpieczniejsza, ponieważ nie pracujemy z otwartym ogniem. Montaż złączek Megapress XL odbywa się przy pomocy dowolnych maszyn zaciskowych Viega (od modelu Typ- 2 do Pressgun 5) z dopasowanymi do systemu szczękami. Dzięki temu nawet kształtki o największych średnicach zostają zaprasowane w ciągu kilku sekund.

Płytki uruchamiające nagrodzone Design Plus

Przeciwieństwem masywnych, stalowych elementów Megapress są nowe płytki uruchamiające, wyróżniające się subtelnym, eleganckim wzornictwem: Visign for More 105 oraz działające bezdotykowo modele Visign for More 105 sensitive i Visign for Style sensitive. To doskonały przykład pełnej integracji nowoczesnej technologii z purystycznym designem najwyższej klasy.

Produkty te zyskały już uznanie ekspertów z jury konkursu „Design Plus powered by ISH”, którzy nagrodzili Visign for More 105 i Visign for Style sensitive jedną z najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie wzornictwa.

Razem z ponad 60 nowymi elementami Megapress XL o średnicach 2½, 3 i 4″, Viega zaprezentuje nową głowicę do maszyn zaciskowych. Pozwala ona niezwykle szybko, łatwo i bezpiecznie zaprasowywać złączki, nawet, gdy montujemy instalację znajdującą się nad głową.

Połączenie minimalistycznego designu z najwyższym poziomem funkcjonalności: nowe płytki Visign for More 105 i Visign for Style sensitive zdobyły już prestiżową nagrodę „Design Plus powered by ISH“.


Informacje o firmie:
Grupa Viega zatrudnia aktualnie ponad 4 000 pracowników na całym świecie, co czyni ją jednym z liderów branży produktów techniki instalacyjnej. Produkcja odbywa się w czterech głównych zakładach w Niemczech, a specjalne rozwiązania na rynek Ameryki Północnej wytwarzane są w McPherson/USA. Fabryka w Wuxi/Chiny odpowiada za produkcję na rynki azjatyckie. Najważniejszą część oferty firmy stanowi technika instalacyjna. Obok systemów rurowych, ważną rolę odgrywają także systemy podtynkowe i odpływowe. Asortyment Viega obejmuje ok. 17 000 produktów, które znajdują zastosowanie w instalacjach domowych, jak również w instalacjach przemysłowych i przemyśle okrętowym.
Rodzinna firma Viega została założona w Attendorn/Niemcy w 1899 r. W latach 60. stała się przedsiębiorstwem działającym na skalę międzynarodową. Obecnie produkty Viega są stosowane na całym świecie. Za ich dystrybucję odpowiadają struktury handlowe i marketingowe w poszczególnych krajach.

www.viega.pl