Żyjemy na dwieście procent. Przychodzi moment, kiedy czujemy, że musimy zwolnić i złapać oddech. Najlepiej w domu wypełnionym roślinami, które uspakajają nasze zmysły. W gąszczu bujnej zieleni, pachnących kwiatów, świeżych ziół, dla których idealne tło stanowią proste meble i klimatyczne dekoracje. Jak stworzyć taką przestrzeń, podpowiada marka VOX przy okazji kampanii „Porozmawiajmy o wnętrzu” i prezentacji inspiracyjnego stylu życia Ekosystem.

VOX kontynuuje zapoczątkowaną w zeszłym roku kampanię „Porozmawiajmy o wnętrzu”. W nowej odsłonie nie pyta jednak o ulubione style wnętrzarskie, a koncentruje się na tym, jak żyjemy i co jest dla nas najważniejsze. Nasze postawy i preferencje układają się w bogatą paletę inspiracyjnych stylów życia. Pierwszy z nich VOX określa mianem Ekosystemu. Marka bacznie przygląda się naszej chęci życia w rytmie natury. W akcji „Porozmawiajmy o wnętrzu” VOX chce w nas zaszczepić miłość do roślin i pokazać, jak pozytywne i ponadczasowe są wnętrza z akcentem żywej zieleni.

Zacznij od roślin

O ile w latach 90. w naszych domach królowały juki i storczyki, teraz „obrastamy” w monstery, geranium oraz wracające do łask paprotki i fikusy.

Wiele osób chciałoby się otoczyć roślinami, ale nie robi tego, ponieważ uważa, że nie ma „zielonej ręki”. Nasza rada dla nich — nie zniechęcajcie Cię. Pierwsza roślina, od której zaczniecie budowanie domowej dżungli, powinna być łatwa w utrzymaniu. Takie są między innymi zamiokulkasy, sansewierie i oczywiście monstery. Pamiętajcie jednak, nie „kupujcie oczami”, nie decydujcie się na daną roślinę na podstawie jej wyglądu, choć czasami wiemy, że trudno się oprzeć. – podpowiada duet botaniczny ro_ślinka, partner projektu. Żywe rośliny uzupełnią we wnętrzu poduszki, pościel i dodatki we wzory bujnej zieleni: liści bananowca, palmy i tropikalnych kwiatów. Naturalnym uzupełnieniem tych motywów staną się proste, nieprzytłaczające formą meble.

VOX przygotował wachlarz podpowiedzi i pomysłów na praktykowanie stylu życia w zgodzie z naturą. W ramach akcji „Porozmawiajmy o wnętrzu”, w wybranych salonach można spotkać się ze specjalistami od zieleni w domu — np. duetem ro_ślinka. Podczas warsztatów uczestnicy poznają podstawy opieki nad roślinami, rozmawiają o sposobach podlewania i nawożenia, sadzą kwiaty do doniczek, które później zabierają ze sobą do domu. Na kanałach społecznościowych marki (hasło klucz — Wnętrza VOX i Porozmawiajmy o wnętrzu) pojawiają się porady, jak stworzyć wnętrza pełne roślin, które nas wyrażają i pozwalają poczuć oddech swobody.

Nowości VOX w zgodzie z naturą

W takim roślinnym entourage’u doskonale odnajdą się meble z kolekcji Nature zaprojektowane przez studio Tabanda. Kolekcja składająca się dotychczas z szaf, regałów, kredensów, witryn, szafki RTV ostatnio powiększyła się o meble do sypialni. Na szczególną uwagę zasługuje łóżko, występujące w dwóch wariantach — z ażurowym i pełnym zagłówkiem, które wykonane są z litego dębowego drewna. W ofercie znajdziemy także dębowy kamerdyner, czyli pomocniczy wielofunkcyjny mebel, który z taboretu czy miejsca do odkładania ubrań, łatwo zmienić w kwietnik na ulubione botaniczne okazy. W końcu wolność zaczyna się w domu, a VOX od zawsze daje nam możliwość wyboru, stawiając w swoich projektach na rozwiązania wielofunkcyjne, w dodatku w zgodzie z naturą!

Więcej na temat akcji „Porozmawiajmy o wnętrzu” i Ekosystemie znaleźć można na Facebooku i Instagramie „Wnętrza VOX” oraz na stronie internetowej VOX.pl.

VOX to marka wnętrzarska o unikatowym i uzupełniającym się portfolio produktów oraz usług związanych z urządzaniem mieszkań i domów. W VOX wierzymy, że prawdziwa wolność zaczyna się w domu, a to jak mieszkamy ma ogromny wpływ na nasze życie. Dlatego nasze produkty powstają w odpowiedzi na realne potrzeby człowieka, w oparciu o metodologię design thinking. Pracują nad nimi multidyscyplinarne zespoły, w skład których, oprócz projektantów, wchodzą psychologowie, etnografowie czy socjologowie; a naszym celem jest nieustanny rozwój i dostarczanie kompleksowych rozwiązań wnętrzarskich. W ten sposób powstają stylistycznie dopasowane do siebie kolekcje mebli, podłóg, drzwi, dodatków oraz systemów ściennych i elewacyjnych.

VOX to także sieć salonów wyposażenia wnętrz w całej Polsce oraz platforma sprzedaży on-line vox.pl. Prawdziwą wolność tworzenia zapewniamy także konsumentom w ponad 50 krajach na wszystkich kontynentach, od Stanów Zjednoczonych, przez Rosję, aż po Australię i Tajwan.