co o nas piszą architekci…

W dobie wszechwładnego internetu, który wszakże wymaga czasu aby przebrnąć przez niejednokrotnie żmudne i rozgałęzione inwestygacje, katalog z wyborem wyselekcjonowanych rozwiązań zyskuje rangę osobistego listu od przyjaciela; dedykowanej książki, gdzie marka wydawcy stanowi gwarancję jakości. Z tego punktu widzenia poradnik Architektury i Biznesu Produkty dla Architekta ma szansę stanowić pomoc podręczną pierwszej kolejności stosowania. Podzielony na czytelne działy tematyczne — rzeczowe i zagadnieniowe, rzec by można rzeczowniki i czasowniki, ułatwia dotarcie do potrzebnych informacji szybko i prosto. Sugestii i poradom towarzyszą przykłady zastosowań, niejednokrotnie prominentne i znane, co może motywować do własnych prób osobistych i oczywiście lepszych, egzemplifikacji. Z jubileuszowej okazji życzyć wypada nie tyle powiększania objętości ile utrzymywania dalszej celności i klarowności wyboru.

Ewa Kuryłowicz

architektka, Kuryłowicz & Associates

A&B, to znakomite czasopismo, które nie wymaga rekomendacji. W czasach przedinternetowych było oknem na wielki świat sztuki architektury. Jeśli pojawiał się polski projekt, był to swoisty „certyfikat jakości” dla dzieła i jego autora. Choć ostatnio polskich projektów w A&B jest coraz więcej, a czasopismo staje się forum konfrontacji rodzimej i światowej architektury, to nadal „trzyma klasę”. Biorąc do ręki Katalog A&B Produkty dla Architekta można być pewnym adekwatnej jakości. I rzeczywiście – forma edytorska, a przede wszystkim klarowny układ i czytelny podział na rozdziały ułatwiający odszukiwanie produktów, są godne polecenia. W Katalogu reklamują się renomowane firmy, gdyż dla nich ta publikacja, to też „certyfikat jakości”. Nie ma tu szczegółowych informacji technicznych, bo te znajdziemy na firmowych stronach internetowych firm, lecz za to są zdjęcia wybranych produktów i referencyjnych obiektów. Szkoda tylko, że w Katalogu adresowanym do architektów zabrakło nazwisk autorów tych obiektów.

Antoni Domicz

architekt, M. i A. Domicz pracownia architektury

Rocznik Produktów dla Architekta przyda się każdemu architektowi w pracy. Jest dostępny w poręcznej, estetycznej wersji drukowanej oraz w wersji internetowej. W katalogu zestawiono wybrane materiały budowlane i rozwiązania technologiczne znajdujące zastosowanie w projektowaniu architektury (także małej architektury oraz w projektach wnętrz) i także budownictwie wraz z inspirującymi przykładami ich zastosowania w polskich i zagranicznych realizacjach. Polecam.

Krzysztof Ingarden

architekt, Ingarden & Ewý

Niezmiennie, od wielu lat kolejne roczniki wydawnictwa Produkty dla Architekta są cenną pomocą w pracy projektowej naszego biura. Ze względu na ograniczoną pojemność wydawnictwa zawarte w nim są tylko podstawowe i najistotniejsze informacje o produktach i producentach. I to właśnie stanowi największą zaletę. Dzięki temu mamy najszybszy przegląd dostępnych materiałów, bez zbędnych informacji i żmudnego otwierania kolejnych stron producentów lub dystrybutorów na internetowych stronach. Gdy potrzebne są szczegółowe dane, parametry, technologie to oczywiście można skorzystać z informacji zawartych na oficjalnych stronach. Produkty dla Architekta są jednak podstawowym źródłem informacji przy wyszukiwaniu konkretnych producentów lub przedstawicieli, taką podpowiedzią, kto i gdzie oferuje szukane rozwiązania. Ze względu na załączone zdjęcia realizacji mogą być również źródłem inspiracji. Wersja internetowa działa na podobnej zasadzie i sprawdza się np. w sytuacjach, kiedy w rozmowach z klientem poza biurem możemy zaoferować szybko przegląd dostępnych rozwiązań w konkretnej dziedzinie architektury. Z pełnym przekonaniem możemy polecić wydawnictwo Produkty dla Architekta, bo doświadczenie nauczyło nas, że znacznie skraca się czas wyszukiwania dostawców szukanych produktów lub systemów.

Miłosz Stachera

architekt, Milo7

Katalog Produkty dla Architekta to kolejny już blok mieszczący obszerne informacje o różnorodnych materiałach budowlanych do użycia przez architektów podczas projektowania. Katalog ten zawierający charakterystykę tekstową produktu, wzbogacony także zdjęciami wyrobów, podaje do każdego przedstawianego produktu kontakt z producentem bądź dostawcą. Bardzo przydatny, świetnie skonstruowany tematycznie. Polecam zwłaszcza młodym architektom oraz także studentom.

Ryszard Jurkowski

architekt

Szanowni Państwo,
W pełni popieram ideę wydawnictwa jakie Państwo przesłaliście nam do rekomendacji. Zarówno wersja papierowa jak i elektroniczna są przydatnym narzędziem w naszej codziennej działalności projektowej i często po nie sięgamy. Od strony graficznej i przejrzystości zawartego materiału a więc praktycznej materiał jest bardzo dobry.

Gratuluję i pozdrawiam,

Andrzej Bulanda

architekt, Bulanda Mucha Architekci sp. z o.o.

Produkty dla Architekta to uporządkowany zestaw podstawowych produktów, materiałów i technologi stosowanych w budownictwie. Osobiście cieszy mnie jego kompaktowa forma, pozwalająca szybko znaleźć to czego się szuka. W czasach gdy wersje elektroniczne wypierają tradycyjne, papierowe każda tego typu fachowa publikacja jest cenna. W wydawnictwach tego typu najważniejsza dla mnie jest dobra selekcja producentów, pozwalająca uniknąć żmudnych czasem poszukiwań w internecie, a ta póki co nie zawodzi…

Piotr Śmierzewski

architekt, ANALOG / HS99

Bogata biblioteka możliwych do zastosowania materiałów i rozwiązań jest ważnym elementem każdej pracowni architektonicznej. W świecie nieograniczonych wręcz możliwości wyboru miejsce, w którym szybko i łatwo odnajdziemy interesujące nas rozwiązania jest na wagę złota. Sensownie poukładane kontakty do producentów z krótko opisaną specjalizacją są doskonałym startem do dalszych poszukiwań interesujących nas zagadnień. Produkty dla Architekta świetnie spełniają swą rolę – są bogatym, logicznym i sensownie ułożonym katalogiem producentów. Pomagają nam w codziennej pracy oszczędzając cenny czas.

Robert Skitek

architekt, RS+ Robert Skitek

Polecam. Przygotowane, wyselekcjonowane, odpowiednio poukładane. Korzysta się w sposób łatwy, czytelny i przyjemny. Dla mnie duże ułatwienie i wygoda, alternatywa dla wszechobecnego natłoku i chaosu informacji.

Robert Konieczny

architekt, KWK Promes

Pozornie nieatrakcyjna dziś papierowa forma Produktów dla Architekta jest jego największą zaletą. Książka, którą można wziąć do ręki to dużo lepsze narzędzie niż Internet. Uwalnia nas od żmudnego przekopywania się przez zbędne treści w sieci dając w zamian zwarte kompendium produktowe. PdA podaje wyselekcjonowanych producentów w przejrzystym podziale na kategorie, stanowi esencję odpowiadającą na podstawowe potrzeby w codziennej pracy architekta. Produkty dla Architekta to poręczny niezbędnik każdej pracowni.

Pracownia WWAA

Produkty dla Architekta i Oferta dla Architekta w postaci wkładki do poszczególnych numerów A&B, jak i w formie książkowej są kompendium wiedzy zarówno materiałowej, jak i  przeglądem produktów i technologii związanej z budownictwem oraz z całym procesem inwestycyjnym. Architekci to osoby mające pamięć wzrokową i z taką też formą graficzną przede wszystkim lubią obcować, dlatego też w naszej opinii uważana jest ona za przydatną pomoc do której często sięgamy w naszej pracowni od 2007 roku. Wydanie charakteryzuje się bardzo przejrzystą formą o dużej kulturze graficznej. W dobie sięgania po źródła z Internetu architekci doceniają precyzyjność przekazu informacji zawartej w wersji papierowej, która ponadto eliminuje inne, nie będące przedmiotem zainteresowań, treści, z którymi możemy się spotkać na stronach interentowych, gdzie również reklamy obce utrudniają coraz częściej sprawne dojście do poszukiwanego produktu.

Zbigniew Reszka

architekt, Arch-Deco

Chciałbym polecić nowe wydanie rocznika Produkty dla Architekta, które jest praktycznym narzędziem w procesie projektowania. Architekci, projektanci i inwestorzy mogą w przystępny sposób odnaleźć wszystkie poszukiwane przez siebie materiały i produkty. Drukowana wersja katalogu ma bardzo przystępny układ graficzny, dzięki czemu korzysta się z niego z przyjemnością. Dla wszystkich, którzy preferują wersję internetową przygotowano nowy portal.

Zbigniew Maćków

architekt, Maćków Pracownia Projektowa

Katalog Produkty dla Architekta publikowany corocznie przez Architekturę i Biznes znamy i używamy od kilku lat. Zestawienie informacji o technologiach i materiałach budowlanych publikowany w tym katalogu traktujemy jako przydatne kompendium wiedzy o produktach dostępnych na rynku.

Poszukując odpowiednich materiałów do stosowania w naszych projektach potrzebujemy przejrzystej informacji o podstawowych ich cenach oraz przykłady ich zastosowań. W drugiej kolejności, gdy chcemy dowiedzieć się więcej o danym produkcie, zawsze bezpośrednio staramy się skontaktować z przedstawicielem technicznym producenta. Dlatego ważna jest dla nas także informacja kto jest “osobą pierwszego kontaktu” dla danego produktu. Wszystkie te informacje (opis produktów, zdjęcia przykładowych realizacji i dane kontaktowe) można znaleźć właśnie w katalogu Produkty dla Architekta.

Oczekując na kolejną edycję Produktów dla Architekta, już dziś z przyjemnością rekomendujemy innym to przydatne wydawnictwo.

Łączę pozdrowienia

Bartłomiej Kisielewski

architekt, HORIZONE studio