Finaliści konkursu Dobry Wzór 2018

Dnia 25 października odbyła się gala konkursu Dobry Wzór. Gali towarzyszy wystawa, na której można zobaczyć finałowe projekty – podwójną umywalkę z dekorem i wannę z kolekcji Sonar .

Największa wystawa designu w Polsce jest otwarta do 9 grudnia 2018r. Na wystawie zobaczymy 119 produktów i usług – finalistów i laureatów konkursu Dobry Wzór w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego przy ulicy Świętojerskiej 5/7 w Warszawie.

Nagrodzone produkty to zaprojektowane przez Patricię Urquiolę umywalka podwójna z kolekcji Sonar zdobiona oryginalnym dekorem. Umywalka wykonana jest z trwałej ceramiki cienkościennej Saphirkeramik, która pozwala na tworzenie subtelnych i delikatnych kształtów. Nagrodzona wanna to propozycja niezwykle plastyczna i oryginalna wykonana z ciepłego i miłego w dotyku materiału SENTEC.

Sonar to wyjątkowa kolekcja, której delikatne opływowe kształty inspirowane są wodą. Ceramika, z której wykonane są umywalki to doceniana przez ekspertów SaphirKeramik. Jej zastosowanie pozwoliło na uzyskanie cieńszych ścianek, które pomimo swej lekkości są bardziej wytrzymałe w porównaniu z tradycyjnymi wyrobami ceramicznymi. Wykorzystując niezwykłe cechy SaphirKeramik, Patricia Urquiola stworzyła umywalki, które zachwycają subtelnymi liniami i starannością wykonania.

SENTEC ze względu na swój skład daje projektantom niespotykaną dotąd swobodę wzorniczą – można z niego wykonać prawie każdy kształt. Jest ciepły i przyjemny w dotyku, nie jest porowaty, posiada właściwości antybakteryjne oraz cechuje się wysokim stopniem antypoślizgowości. Dzięki zawartości cząsteczek mineralnych powierzchnia wanny jest gładka, a kąpiel w niej daje wrażenie kąpieli morskiej.

Laufen jest jednym ze światowych liderów branży wyposażenia łazienek, słynącym ze znakomitego designu, elegancji i niepowtarzalnego stylu. Firma powstała ponad 100 lat temu w szwajcarskim mieście Laufen i jest obecna w 135 krajach świata. Produkty sygnowane marką Laufen to dzieła najwybitniejszych światowych projektantów, do których należą m.in. Wiel Arets, Stefano Giovannoni, Hartmut Esslinger, Alberto Alessi, Ludovica i Roberto Palomba, Patrcia Urquiola, Konstatncin Grcic, Andreas Dimitriadis, Toan Nguyen. Produkty Laufen są przyjazne środowisku, pozwalają na oszczędność wody. W ofercie firmy znajduje się ceramika sanitarna, meble, wanny, kabiny i ścianki natryskowe, baterie, akcesoria łazienkowe oraz seria produktów dla osób starszych i niepełnosprawnych. Produkty marki Laufen stanowią znakomite rozwiązanie zarówno dla Klientów indywidualnych, którzy cenią sobie oryginalną ceramikę łazienkową, jak również dla hoteli i innych miejsc użytku publicznego.

Marka Laufen należy do Grupy ROCA.