Scena Jutra

29 listopada 2018 r. to dzień, który zapewne zostanie zapamiętany, jako bardzo ważna data w historii szeroko pojętego rynku scenicznego w Polsce. To właśnie tego dnia w Teatrze Muzycznym Roma odbędzie się wydarzenie, które może być przełomowe w historii całej branży. W tym dniu odbędzie się druga edycja Międzynarodowej Konferencji Nowych Technologii Scenicznych – Scena Jutra. Mimo, że jest to druga edycja, to tegoroczne wydarzenie różni od poprzedniego niemal o wszystko, może oprócz chęci jak najszerszego promowania dostępnych na świecie najbardziej zaawansowanych technologii wykorzystywanych na scenie. Wydarzenie, które jeszcze rok temu miało rangę krajową, przeobraziło się w międzynarodową konferencję pełną gwiazd, ciekawych spotkań, premier oraz interesujących wykładów z dziedziny nowych technologii scenicznych.

Dlaczego warto wybrać się 29 listopada do Teatru Muzycznego Roma? Przede wszystkim charakter tego wydarzenia jest wyjątkowy, ponieważ Scena Jutra to jedyna w Polsce konferencja prezentacyjno-wystawiennicza skierowana do ludzi związanych ze sceną. W jednym miejscu i czasie spotkają się ze sobą osoby związane z teatrem, scenografią, dźwiękiem, telewizją, eventem, ale również wynajmem urządzeń. Projektanci, architekci, menadżerowie i studenci spotkają się by podyskutować o tym, jak branża sceniczna zmieniła się na przestrzeni lat i jak postęp technologiczny zmieni ją w przyszłości.

Całodniowa konferencja podzielona została na 3 panele, które równocześnie przenikają się, ale również uzupełniają, a całość dnia zwieńczona została najbardziej zaawansowanym technologicznie przedstawieniem teatralnym – Musicalem Piloci.

Nie przypadkowo na „scenę” konferencji wybrano Teatr Muzyczny Roma, ponieważ to on poprzez swoje inwestycje i odwagę w dążeniu do doskonałości stał się niejako wzorem dla innych, jako najnowocześniejszy tego typu ośrodek w Polsce. W tym właśnie miejscu na Dużej Scenie obędzie się główna część Sceny Jutra – prezentacje najnowszych technologii scenicznych z dziedziny oświetlenia, nagłośnienia, mechaniki i multimediów. Tam zobaczycie także polskie premiery urządzeń scenicznych oraz weźmiecie udział w warsztatach i technicznych panelach dyskusyjnych.

Nie jest to jednak jedyna atrakcja, jaką przewidziano dla uczestników. W tym samym czasie Mała Scena stanie się miejscem spotkań i rozmów z wybitnymi fachowcami z kraju i zagranicy. Nasze zaproszenie przyjęli między innymi: Sarah Ellis, Borys Kudliczka, Felice Ross, Przemysław Kieliszewski i Małgorzata Szabłowska.

Technologia to towarzysz każdego wydarzenia scenicznego – od spektakli teatralnych, przez koncerty, wprowadzenie do sprzedaży nowego produktu, rozdania nagród, aż po ceremonie sportowe. Rozwiązania technologiczne są coraz doskonalsze, coraz bardziej wyrafinowane, dają coraz więcej możliwości. Czy potrafimy je wykorzystywać? Jak pod ich wpływem zmienia się rola widza, odbiorcy, a jak reżysera, scenografa, producenta? Ile to kosztuje? Na te pytania będziemy szukać odpowiedzi podczas paneli dyskusyjnych i prezentacji odbywających się na Małej Scenie.

Dla osób, które chciałyby w bardziej techniczny i szczegółowy sposób zagłębić w prezentowane tego dnia rozwiązania przygotowaliśmy specjalne Mini warsztaty. Tam przez cały dzień będziecie mogli porozmawiać z ekspertami oraz przetestować najlepsze na rynku rozwiązania.

Czy Scena Jutra to wydarzenie dla każdego? Każdego, dla którego nowe technologie mają znaczenie. To konferencja dla osób, które nie tylko chcą nadążać za trendami, ale tych, którzy chcą w nich czynnie uczestniczyć, ponieważ takim miejscem jest Scena Jutra. Miejsce nowych trendów, technologii, pomysłów i rozwiązań, które na naszych oczach zmieniają branżę sceniczną.


29 listopada 2018 roku Teatr Muzyczny ROMA stanie się domem nowych trendów, technologii, pomysłów i rozwiązań, które na naszych oczach zmieniają branżę sceniczną. Konferencję zwieńczy pokaz musicalu „Piloci” – jednego z najbardziej zaawansowanych technologicznie spektakli na świecie.

Dodatkowo dla osób, które zdecydują się na zakup w sklepie internetowym liteshop.pl jednego z dostępnych pakietów: Platinium, Gold, Silver, Bronze przygotowano specjalną promocję. Wystarczy zapamiętać hasło: jesien25 i wpisać je w miejscu przeznaczonym na kod rabatowy, a cena za szkolenie obniży się o 25%. Oferta obowiązuje do 31 października.

Szczegółowy harmonogram Konferencji znajdziecie na stronie internetowej www.scenajutra.pl