TRENDBOOK GLASS 2018

Szkło jest TRENDY

TRENDBOOK GLASS 2018 to nowatorski projekt dedykowany branży oraz miłośnikom designu – stanowi platformę wymiany opinii uznanych autorytetów architektury i wzornictwa, takich jak Bolesław Stelmach, Katarzyna Rzehak, Claudio Nardi, Iwona Siemaszko-Żakowska i Tadeusz Kamisiński.

Przywilej kreowania marki Saint-Gobain na co dzień pozwala nam uczestniczyć w realizacji wielu wyjątkowych inwestycji oraz być partnerem kreatywnych projektów i twórczych spotkań. Mamy także sposobność pracy z najwybitniejszymi twórcami współczesnej architektury. Chcemy podzielić się naszymi doświadczeniami z czytelnikami, a jednocześnie wskazać kierunki rozwoju, które — jako lider rynku — wyznaczmy w naszych działaniach – mówi Rafał Jurczyk, Dyrektor Generalny Building Glass w Europie Centralnej.

SAINT-GOBAIN

54 strony inspiracji i trendów

TRENDBOOK GLASS 2018 to przestrzeń poszukiwania inspiracji i poznawania trendów w branży architektury i budownictwa. Punktem wyjścia do rozmów o szkle stało się światło. Wykorzystanie potencjału naturalnego światła dziennego poprzez zastosowanie innowacyjnego rodzaju szkła ogranicza konieczność doświetlania pomieszczeń sztucznym światłem i jednocześnie gwarantuje optymalny komfort cieplny w budynkach. Na poszczególnych stronach Trendbooka czytelnicy znajdą garść inspiracji i rekomendacje funkcjonalnych rozwiązań pokazujących, w jaki sposób Saint-Gobain wychodzi naprzeciw potrzebom Klientów lub wręcz swoimi działaniami je uświadamia. Potrzeby prywatności, komfortu ciepła i estetyki, jak również bezpieczeństwa, a wszystko dzięki zastosowaniu innowacyjnych, wyróżniających się na rynku, rozwiązań szklanych Saint-Gobain Building Glass Polska.

Design i funkcjonalność

Szkło Saint-Gobain doskonale współgra ze światłem. Gra promieni na tafli zastosowanej w oknach czy fasadach podkreśla jej walory estetyczne i uwypukla funkcjonalności związane z przepuszczaniem promieni słonecznych do wewnątrz. Przeszklenia w pomieszczeniach rozpraszają światło, co optycznie je powiększa, rozjaśnia i tworzy w nich przyjemny nastrój. Aranżacja wnętrz z wykorzystaniem różnego rodzaju szkła nadaje im ponadczasowego charakteru i staje się jednym z głównych czynników mikroklimatu wewnątrz obiektów.